Kunsti poole püüdlemine. Molodjož Estonii 13.12.07
Kunstikooli nimi Welt on saksa keeles "rahu". Igal nädalavahetusel püüavad lapsed sellesse maailma pääseda ning argipäeviti töötavad lõuendite taga täiskasvanud ja isegi eakad inimesed. See on õlivärvide järgi lõhnav maailm, milles on alati ruumi ilule.

Endla tänava hoone number 4 4. korrusel on kõik alati hõivatud oma asjadega . On päikseline laupäeva hommik, mida Welti noored õpilased on terve nädala oodanud. Nüüd loovad nad mugavalt molberti juures istudes, pintsleid ja värve laiali luues oma kujutluses süžee ning panevad siis kõik olemasolevad teadmised ära kasutades just selle süžee lõuendile.

Tõelisel esteetil on hea meel sellises õhkkonnas viibida - pildid ripuvad kõikjal erinevates terviklikkuse astmetes. Mõnel lõuendil on endiselt näha ebakindla lapse käega tehtud pliiatsi visandeid, teistel värv juba kuivab ja kolmandad on täiesti valmis. Isegi kõige nooremad kunstnikud, õppides klassikalist maalitehnikat, püüavad oma stiili välja töötada, et erineda oma eakaaslastest. Sellises tegevuses on võistluse vaim äärmiselt oluline. Mitmesugused maastikud, portreed, natüürmordid, kollaažid - seda kõike kasutatakse erinevate keerukate kunstitehnikate abil olgu selleks siis palettnuga või tekstuuriga maal. Kõike seda saab omandada kunstikoolis.

Maalid on väga atraktiivsed ja kui nad poleks sündinud otse koolitundide imestunud külastajate silme all, siis vaevalt oleks keegi uskunud, et sellist ilu saavad luua vaid paar aastat kunstiga tegelevad lapsed või täiskasvanud.


Kunstikooli Welt direktor Vitali Koit on kindel, et kunstitundide alustamiseks piisab vaid soovist tegeleda kunstiga . Iga september tulevad kooli uued igas vanuses õpilased, kuid kunstistuudio uksed on kõigile avatud aastaringselt. “Püüame õpilasi vastu võtta, kui nad tulevad. Meie õppekava, mis koosneb erinevatest teoreetilistest ja praktilistest osadest, nõuab siiski järjekindlat õppimist. Iga moodul võtab aega umbes kuus kuud. Usun, et tuleb hakata klassikalise maalimisega. Kui õpilane on klassikalisi tehnikaid põhjalikult õppinud ja proovinud neid lõuendil kehastada, saate edasi liikuda erinevate tehnikate juurde. Sellele järgneb impressionism, modern, on isegi interjööri disaini kursus, ”räägib Vitaly.

Järgmise mooduli õppimise ajal valmistavad õpilased, kellest noorim on 8-aastane, ja vanim - 60, oma maale ette hooajaliste näituste jaoks, mida kool regulaarselt korraldab. "Seega anname aru haridusosakonnale, õpilastel on hea meel ennast näidata, nad suhtuvad sellistesse näitustesse erilise vastutusega," ütleb direktor. "Näitused on üldiselt väga oluline kogemus iga kunstniku elus, ilma nendeta ei saa õpinguid jätkata."

Selle aasta mais demonstreerisid Welt'i õpilased Haabersti Sotsiaalkeskuses 30 parimat maali ekspositsiooni, mis olid pühendunud Euroopa päevale. Näitus pälvis väga palju tähelepanu ja Welt kunstikoolile tehti ettepanek uuesti korraldada näitust 8. mail 2008 ning näidata milleks nad võimelised on. Järgmise näituse teema on juba kindlaks määratud - maalijad töötavad selle nimel, et meie Läänemere kuvand saaks jäädvustatud .

“Meie stuudios on 102 inimest. Paljud käivad koolis või ülikoolis, nii et kunstitunnid toimuvad vabal ajal, ütleb Welt kunstikooli direktor Vitali Koit. - Kõik õpilased polnud kunagi varem õlimaalides maalinud, neil puudusid ettevalmistusoskused. Kuid kõigil oli suur soov seda kõike õppida. Tulemus on ilmne. "


Welt`is käivad õppimas lapsed, täiskasvanud ja isegi pensionärid . Kõiki neid ühendab armastus kaunite kunstide vastu. Lisaks maalimisele õpetatakse stuudiokoolis joonistamist ja graafikat ning viimasel ajal isegi seinamaali. „Nii erinevate vanuserühmadega töötamine võib olla keeruline, igaüks vajab individuaalset lähenemist. Näiteks tunnevad paljud eakad inimesed esimestes tundides tavaliselt ebamugavust, neil ei pruugi midagi õnnestuda. Kuid mina ja meie õpetajad püüame igas inimimeses individuaalset annet avastada, anda enesekindlust ja abi, ”ütleb Koit.

Vitali Koyt sõnul on meie riigi kunstiõpetuse põhiprobleem selle ühekülgsus. “Kõik sõltub õpetajast, kellel on loomulikult oma eelistused, tugevused ja nõrkused. Paljud tulevad meie juurde teistest koolidest, valdades peaaegu täiuslikult ühte või kahte tehnikat ja samal ajal täiesti mõistmata teisi tehnikaid. Püüame ikkagi anda õpilastele võimalus valida tehnikat ja stiili, millele pärast mitmeaastast pidevat õppimist erilist eelistust antakse. "

Welt kool oli asutatud 1999. aastal. Alates 2003. aastast rahvusvahelistel konkurssidel "Maa värvid" esitletud õpilaste tööd on võtnud esikohti ja saanud auhindu. Kool sai hiljuti haridusministeeriumilt toetusi. "Meie programm on koostatud tuleviku arengukavaga , milles on nii palju huvitavat," ütleb Vitali

Kunstimaailm teeb inimesi paremaks . Ma loodan, et kõik tuleviku plaanid saab ellu viia.

Dmitri BABICHENKO